Sprzątali Sławków

Ponad tysiąc sadzonek za zebrane śmieci trafiło do uczestników kolejnej edycji akcji #trashchallenge w Sławkowie.

Przez dwa dni, 22 i 23 kwietnia maluchy z Miejskiego Przedszkola, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, Świetlicy „Michałek” oraz indywidualni mieszkańcy zebrali kilkanaście ton odpadów.

Partnerami tegorocznej akcji były Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Chrzanów oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Atrakcje przygotowało też Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Sławkowie. W sobotę 23 kwietnia można było wziąć udział w ekologicznej grze terenowej, warsztatach plastycznych, spacerze historycznym, a także wziąć udział w otwarciu wystawy o historii miasta zaklętej w kamieniu. Wystawę można oglądać w galerii CEEiK do 7 maja.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję sprzątania świata w naszym mieście. W tym roku szczególny nacisk położyliśmy na czystość lasów i dolin rzek. Cieszę się, że mogliśmy gościć w Sławkowie z tej okazji Stefana Mojżeszka, dyrektora Zarządu Zlewni w Katowicach. Ogromne zainteresowanie mieszkańców naszą akcją pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia mają ogromny sens. Kolejne ekologiczne wyzwanie za rok – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.