Strażacy będą mieć nowy samochód

Krzysztof Kozieł (archiwum)

Strażacy będą mieć nowy samochód

Foto: Krzysztof Kozieł (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie wzbogaci się niebawem o samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki środkom unijnym i dotacji z urzędu miasta będzie to pierwszy, fabrycznie nowy wóz na wyposażeniu jednostki.

Urząd miasta na zakup samochodu pozyskał właśnie ponad 400 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Pozostałą część kwoty - ponad 340 tys. zł – dołożą z miejskiego budżetu władze Sławkowa.

– Opracowany wspólnie ze strażakami projekt zajął bardzo wysokie, drugie miejsce w konkursie. Złożono w nim w sumie 58 wniosków o dofinansowanie z całego województwa – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Skala sukcesu jest tym większa, że przyznana dotacja jest jedną z najwyższych w tym konkursie. Cieszę się, że dzięki pozyskanej dotacji będziemy mogli wyposażyć naszych strażaków w nowoczesny sprzęt, który będzie służył przez wiele lat mieszkańcom Sławkowa. 

Tak zwany średni samochód bojowy wykorzystywany będzie w akcjach ratowniczych i profilaktycznych i odnowi mocno wyeksploatowaną już flotę jednostki. – To duży sukces całego zespołu osób, zaangażowanych w pisanie projektu, czyli urzędu miasta, strażaków i innych osób, które służyły swoją pomocą. Oczywiście nie udałoby się to wszystko, gdyby nie ogromne, również finansowe, wsparcie władz Sławkowa – podkreśla prezes OSP w Sławkowie Grzegorz Nowak.

Warto przypomnieć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dzięki pojazdowi wzrośnie więc również lokalny i regionalny potencjał ratowniczy. Sławkowskie OSP jest jednostką, która samodzielnie zabezpiecza ponad siedmiotysięczną populację mieszkańców i rozległe tereny, na których prowadzona jest działalność związana z transportem i logistyką. Sławkowskia OSP czuwa też nad zielonymi obszarami miasta, w tym zajmującymi ponad 170 ha obszarami „Natura 2000”.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop