Stulecie piłki nożnej w Sławkowie

{[description]}

Stulecie piłki nożnej w Sławkowie

Turnieje piłkarskie, wręczenie odznaczeń za zasługi dla rozwoju piłki nożnej, jubileuszowy tort i popołudnie z zabytkowymi samochodami – tak wyglądała w Sławkowie niedziela 12 września.

Do południa swoich sił na boisku próbowało ponad dwustu najmłodszych zawodników, a po południu w jubileuszowym turnieju zmierzyły się cztery drużyny złożone z dorosłych.

O godzinie 16 na płycie boiska odbyła się oficjalna część uroczystości. Wśród gości był obecny poseł Mateusz Bochenek i prezes Podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej Józef Grząba.

Poza życzeniami dla UKS Sławków w trakcie oficjalnej części uroczystości wręczone zostały odznaczenia za zasługi dla rozwoju piłki nożnej w Sławkowie.

Brązową Odznakę Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Patrycja Sabuda, Agnieszka Krawczyk, Joanna Ogonowska, Adam Leś, Adam Dróżdż, Adam Baran, Michał Goraj, Paweł Lekki i Marcin Grudziński.

Srebrną Odznakę Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Łukasz Bratek.

Złotą Odznakę Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Janusz Mróz i Marek Dynerowicz.

Brązowy Medal PZPN za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej otrzymali: Stefan Bednarski i Wojciech Pacula.

Brązową Odznakę Honorową PZPN otrzymali: Rafał Adamczyk i Czesław Mika.

Pamiątkowe patery za dokonania na rzecz piłki nożnej w Sławkowie otrzymali: Kazimierz Lorek, Czesław Mika i Stefan Bednarski, a okolicznościowy puchar trafił do UKS Sławków.

W popołudniowym turnieju piłkarskim zwycięstwo wywalczyła drużyna Samorządowców, która w finałowym meczu pokonała Stulatków. Trzecie miejsce zajął UKS Sławków, a czwarte – Rodzice UKS.

W zlocie samochodów klasycznych można było obejrzeć ponad 60 samochodów i ponad 60 motocykli.

- Bardzo cieszę się, że rodzinna formuła świętowania stulecia piłki nożnej przyciągnęła tak wielu mieszkańców miasta, zarówno grających jak i kibicujących. Wierzę, że przy ścisłej współpracy samorządu z władzami UKS Sławków, zawodnikami i rodzicami będziemy w najbliższych latach przeżywać wiele pozytywnych, sportowych emocji – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Galeria zdjęć - kliknij w minaturę poniżej

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop