pochmurno z przejaśnieniami

3.88 °C, pochmurno z przejaśnieniami

Szczepienia dla osób „70 plus”

Pixabay.com

Szczepienia dla osób „70 plus”

Foto: Pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia 22 stycznia ruszają zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla drugiej grupy seniorów. Chodzi o osoby, które w 2021 roku kończą 70 lat i starsze.

W Sławkowie szczepienia wykonywane są w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy PCK 3. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców przypominamy, iż narodowy program szczepień jest programem rządowym. Liczbę szczepionek do wykorzystania w danej puli przez każdą przychodnię uczestniczącą w programie określa Ministerstwo Zdrowia. SPZOZ w Sławkowie nie ma żadnego wpływu na liczbę otrzymywanych szczepionek. Na chwilę obecną limit wynosi 30 szczepionek na tydzień i w takim tempie odbywać mogą się szczepienia.

Na szczepienia zapisać można się na kilka sposobów [za: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja; dostęp na 21.01.2021]:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

W Sławkowie szczepienia wykonywane są w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy PCK 3. Zapisać można się telefonując pod numer 503 520 055, osobiście w przychodni (z uwagi na sytuację epidemiologiczną pacjenci proszeni są w miarę możliwości o kontakt telefoniczny) lub za pośrednictwem adresu e-mail: szczepienia_spzoz_slawkow@o2.pl. Osoba dokonująca zapisu otrzyma wszystkie niezbędne informacje, w tym między innymi o sposobie powiadomienia o wyznaczeniu terminu szczepienia.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Urząd miasta informuje, iż uruchomiona została specjalna miejska infolinia, na której – w godzinach pracy urzędu – można uzyskać informacje o warunkach skorzystania z bezpłatnego transportu na szczepinie do punktu przy PCK 3 dla mieszkańców, organizowanego przez miasto. Numer telefonu: 517 326 304.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-