Trwają prace na boiskach

Janusz Mróz

Trwają prace na boiskach

Foto: Janusz Mróz
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Na głównym boisku MKS Sławków są już zamontowane piłkochwyty. Lada dzień pojawią się one również na boisku treningowym Uczniowskiego Klubu Sportowego.

To jednak nie wszystkie prace, jakie wraz z wiosną rozpoczęły się na boiskach. Przypomnijmy. W ubiegłym roku miasto ogrodziło boisko treningowe. Wszystko po to, by dziki nie niszczyły murawy. W tym roku można było już przystąpić więc do zasadniczych prac przy nawierzchni. Na zlecenie miasta, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi prace nad doprowadzeniem do boiska treningowego wody, dzięki czemu utrzymywana będzie stała wilgotność murawy. – Przede wszystkim podkreślić trzeba doskonałą współpracę urzędu z rodzicami wychowanków UKS, którzy mocno zaangażowali się w prace. Dwa tygodnie temu dokonywane były pomiary geodezyjne. Później do akcji wkroczył spychacz. Teren został wyrównany i wyplantowany. Dowieźliśmy też 50 ton ziemi, która w najbliższych dniach będzie walcowana. Później pozostanie już tylko zasiać trawę – wylicza Janusz Mróz, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych UM Sławków. Wszystko wskazuje więc na to, że już w przyszłym sezonie boisko będzie nadawało się do rozgrywania meczów. Dzięki temu łatwiejsze ma być też dbanie o murawę na boisku głównym.

To nie koniec zmian. Miasto planuje bowiem postawienie na głównym boisku nowych wiat dla zawodników, malowanie ogrodzenia z siatki i furtek.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop