Turniej piłkarski o puchar burmistrza Sławkowa

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w sobotę 7 stycznia młodzi piłkarze zmagali się w rozgrywkach o puchar burmistrza Sławkowa.

W rozgrywkach zmierzyło się kilkudziesięciu młodych piłkarzy i piłkarek – w sumie osiem drużyn z terenu Zagłębia Dąbrowskiego, dopingowanych przez licznie zgromadzonych kibiców. Poza dwiema drużynami UKS Sławków w turnieju zmierzyli się zawodnicy:

  • MKUP Dąbrowa Górnicza,
  • Czarni Sosnowiec,
  • AS Wojkowice,
  • CKS Czeladź,
  • Unia Dąbrowa Górnicza,
  • Górnik Sosnowiec.


Zwycięstwo przypadło drużynie MUKP Dąbrowa Górnicza.

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom naszego turnieju. Wysoka frekwencja i duże zainteresowanie rozgrywkami pokazuje potrzebę organizowania tego typu wydarzeń. Wszystkich zapraszamy już dziś na kolejny turniej, za rok – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Królem strzelców turnieju okazał się Filip Ludwiczek, reprezentujący drużynę Górnika Sosnowiec. Najlepszym bramkarzem został zawodnik AS Wojkowice Krystian Guła. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Kacper Przewieźlik z MUKP Dąbrowa Górnicza.

Turniej był także okazją do zaprezentowania się zawodników UKS Sławków w nowych strojach piłkarskich, przekazanych przez urząd miasta. To druga partia strojów dla zawodników, pierwsza przekazana została przez urząd w połowie ubiegłego roku.

Urząd Miasta Sławków oraz UKS Sławków jako organizatorzy składają podziękowania firmie MAXTOP ze Sławkowa za wsparcie w organizacji wydarzenia.