Turniej rycerski w Sławkowie

mat. prasowe organizatora

Turniej rycerski w Sławkowie

Foto: mat. prasowe organizatora
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Już w najbliższą sobotę 25 stycznia w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie skrzyżują swoje miecze drużyny rycerskie z Polski i z zagranicy. Na widzów czekać będą między innymi warsztaty dotyczące średniowiecznych sztuk walki.

Turniej organizowany jest przez Polską Ligę Walk Rycerskich. Od godziny 10 obserwować będzie można pojedynki rycerzy w rekonstrukcji średniowiecznych zbroi i rycerskiego ekwipunku.

Zawody są częścią rozgrywek Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Składają się z pięciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w sportowych walkach rycerskich. Sezon 2019/2020 rozpoczął się tradycyjnie turniejem na polach Grunwaldu we wrześniu ubiegłego roku. Poza Sławkowem, rozgrywki odbędą się jeszcze w lutym i marcu w Niepołomicach i Namysłowie.

Sobotni turniej organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta w Sławkowie i dzięki dofinansowaniu środkami miejskimi w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego. Wstęp na turniej jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop