UKS utworzy drużynę seniorów?

Krzysztof Kozieł (arch)

UKS utworzy drużynę seniorów?

Foto: Krzysztof Kozieł (arch)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Do końca wakacji przedłużone zostało postępowanie administracyjne w sprawie nieprawidłowości przy rozliczaniu dotacji przez Miejski Klub Sportowy Sławków. Sprawą zajmuje się również Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach. Urząd miasta czeka na stanowisko rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości z rozliczeniem dotacji, Miejski Klub Sportowy nie otrzyma żadnych środków z kasy miasta.

Pod znakiem zapytania stoi dalsze funkcjonowanie drużyny seniorów, której działalność zawiesił zarząd MKS. Rozwiązaniem problemu może stać się utworzenie przez Uczniowski Klub Sportowy Sławków własnej drużyny seniorów w nowej formule. Klub podjął już decyzję o prowadzeniu drużyn trampkarzy i juniorów, wcześniej szkolących się pod skrzydłami MKS-u. Ponieważ w tych drużynach swoje umiejętności szkoli sławkowska młodzież, UKS pozyskał na ten cel dotację z budżetu miasta. W ostatnich dniach władze Uczniowskiego Klubu Sportowego złożyły wniosek o licencję na grę w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Co ważne, licencja ma obejmować wszystkie drużyny. Równocześnie UKS zwrócił się do Miejskiego Klubu Sportowego o nieodpłatne przekazanie zawodników. Pozwoliłoby to na uregulowanie formalności licencyjnych związanych z młodszymi sportowcami.

– Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest to, by sławkowskie dzieci i młodzież miały stworzone odpowiednie warunki dla ich rozwoju sportowego oraz aktywnego spędzania wolnego czasu wolnego. Dlatego samorząd miasta będzie nadal wspierał aktywność sportową młodych sławkowian. Są też w Sławkowie nieco starsi miłośnicy piłki nożnej – mieszkańcy naszego miasta - którzy mam nadzieję wspomogą tworzoną na nowych zasadach drużynę seniorów, jeżeli UKS podejmie się tego wyzwania – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – W ostatnim czasie pojawiły się pojedyncze głosy wśród sympatyków MKS-u, że drużyna seniorów nie działa przez decyzje urzędu. W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że to przedstawiciele zarządu MKS doprowadzili cały klub do problemów z rozliczeniem otrzymanych pieniędzy publicznych. A co najważniejsze, nie ma przecież żadnych formalnych przeszkód, by zarząd MKS dalej prowadził dotychczasową drużynę seniorów, bo miasto w żaden sposób nie decyduje przecież o aktywności sportowej klubu – dodaje.

W związku z problemami MKS samorząd miasta przejął opiekę nad boiskami. Od 2002 roku, zgodnie z umową pomiędzy klubem a miastem, spoczywała ona na barkach MKS. Efekty zmiany zarządzającego boiskami są już widoczne. Na ogrodzonym w ubiegłym roku boisku treningowym zasiana jest nowa murawa. Dzięki doprowadzeniu wody utrzymywana jest jej stała wilgotność. Boisko główne wyposażone jest w piłkochwyty. Naprawiono też chodnik. Jeszcze w tym roku staną tam nowe wiaty dla zawodników, pomalowane ma zostać również ogrodzenie. Urząd miasta ogłosił trzy konkursy na realizację zadań związanych z upowszechnianiem sportu. Do jesieni trwać będą rozgrywki Sławkowskiej Ligi Piłkarskiej, którą prowadzi Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Michałek”. Uczestniczy w nich kilkudziesięciu mieszkańców miasta, zarówno młodzież, jak i dorośli. Z piłkarskimi zajęciami wakacyjnymi ruszy lada chwila Uczniowski Klub Sportowy. Młodzi sportowcy kilka dni temu wyjechali na obóz do Wisły. 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop