Uczniowski Klub Sportowy z licencją i miejską dotacją

{[description]}

Uczniowski Klub Sportowy z licencją i miejską dotacją

Uczniowski Klub Sportowy Sławków uzyskał właśnie licencję na grę w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki temu rozgrywki w klasie B wznowić będą mogli seniorzy. Z budżetu miasta klub otrzyma 36,5 tys. zł na organizację działalności szkoleniowej dla zawodników.

Dobre wieści dla sławkowskiej piłki nożnej. Uczniowski Klub Sportowy Sławków wystartuje w rozgrywkach sosnowieckiego podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019. To efekt działań podjętych przez prezesa UKS Sławków Marka Dynerowicza i rozmów burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka z prezesem podokręgu ŚZPN w Sosnowcu Józefem Grząbą. Uzyskanie przez UKS licencji pozwoli wybrnąć z kłopotów, w jakich znaleźli się zawodnicy po nieprawidłowościach, jakie wyszły na jaw przy rozliczaniu przez zarząd Miejskiego Klubu Sportowego dotacji za 2017 rok, otrzymanej z budżetu miasta.

- Niestety, prowadzone przez urząd miasta postępowanie administracyjne w sprawie nieprawidłowości w rozliczeniu dotacji udzielonej Miejskiemu Klubowi Sportowemu musi zostać ponownie przedłużone. Prezes klubu, mimo wezwania, nie przedstawił bowiem do dziś zaświadczeń o uregulowaniu przez MKS należności za 2017 rok z tytułu ubezpieczenia społecznego i należności podatkowych. Sprawdzamy więc, czy klub w ogóle zrealizował wymagane prawem rozliczenia z urzędem skarbowym i ZUS, które próbował rozliczyć  w ramach  udzielonej w ubiegłym roku dotacji – wyjaśnia Janusz Mróz, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych urzędu miasta.

W międzyczasie urząd miasta rozstrzygnął konkurs na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Sławkowa, obejmujący swoim zakresem piłkę nożną. Wybrana została oferta złożona przez Uczniowski Klub Sportowy Sławków. To oznacza, że miasto przekaże klubowi 36,5 tys. zł między innymi na szkolenie trampkarzy, przejętych od MKS-u. - Tworzymy drużynę seniorów, w której poza dotychczasowymi juniorami znajdą się również ci zawodnicy, dla których nie znalazło się wcześniej miejsce w drużynie seniorów Miejskiego Klubu Sportowego lub wznawiający grę po długiej przerwie. Według wstępnych szacunków, kadra będzie liczyła około dwudziestu pięciu zawodników, w zdecydowanej części mieszkańców Sławkowa. Ruszamy też z przygotowaniami do nowego sezonu rozgrywek – informuje prezes UKS Sławków Marek Dynerowicz.

Pod koniec lipca odbyło się również spotkanie prezesa UKS Sławków i burmistrza miasta z rodzicami młodzieży trenującej w klubie. Jego celem było wyjaśnienie działań i planów związanych z rozwojem sportowym młodych piłkarzy.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop