Umowa na oświetlenie przystanku podpisana

{[description]}

Umowa na oświetlenie przystanku podpisana

Urząd Miasta podpisał umowę na budowę oświetlenia przystanku i przylegającego do niego chodnika na Grońcu. Wcześniej zakończyła się faza projektowania, a w budżecie miasta na rok 2024 zostały zabezpieczone odpowiednie środki.

Wykonawca w najbliższych kilkunastu dniach przystąpi do prac.

- Kilka miesięcy temu rozmawialiśmy z mieszkańcami Grońca oraz radnymi i umówiliśmy się, że wykonamy blisko 400 metrową nakładkę asfaltową i to zrobiliśmy w ubiegłym roku, pozyskując na to dotację z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Przystąpiliśmy też do prac projektowych oświetlenia, o które mieszkańcy wnioskowali i je teraz zaczynamy budować – mówi Rafał Adamczyk burmistrz Sławkowa.

W tym roku także na wnioski mieszkańców ul. Pańska Góra zostanie wykonana dokumentacja projektowa oświetlenia, tak aby móc skutecznie myśleć o wykonaniu w tej ulicy oświetlenia, zanim położona zostanie nakładka asfaltowa, która również w tym miejscu jest planowana.

Na wniosek Urzędu Miasta wymienione zostanie także w pierwszej połowie 2024 r. w osiedlu PCK oświetlenie uliczne. Tauron, który jest właścicielem infrastruktury zobowiązał się w grudniu 2023 r., że stare sodowe oprawy wymieni na nowe ledowe.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop