Uroczyste obrady Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

materiały ŚZGiP

Uroczyste obrady Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Foto: materiały ŚZGiP
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W czwartek 2 września w Bielsku-Białej obradowali samorządowcy z gmin, miast i powiatów skupionych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów.

Zgromadzenie ogólne miało uroczysty charakter, związek bowiem świętuje jubileusz trzydziestolecia swojej działalności.

Hasłem przewodnim obchodzonego jubileuszu jest „Przeszłość – Przyszłość – Samorządność”. „Jubileusz trzydziestolecia to ważny moment dla przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy na co dzień współpracują na forum naszej organizacji na rzecz lokalnych społeczności. Kluczową wartością w naszej organizacji jest to, że Związek tworzą (i tworzyły) każdego dnia konkretne osoby związane z samorządem lokalnym. Są to samorządowcy kierujący rozwojem gmin i powiatów oraz pracownicy wydziałów czy referatów w urzędach i starostwach.” – czytamy na stronie internetowej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

W trakcie obrad zgromadzenia przyjęte zostały stanowiska w sprawie konsekwencji finansowych dla mieszkańców gmin i powiatów związanych z tzw. Nowym Ładem, przygotowywanej przez rząd reformy szpitalnictwa oraz kierunków reformy planowania przestrzennego zapowiedzianej w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

- Obecność w organizacji zrzeszającej ponad sto czterdzieści jednostek samorządu terytorialnego jest niezwykle istotna – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – W takim gronie łatwiej jest bronić interesów mieszkańców, wypracowywać stanowiska i zabierać głos w ważnych dla naszych wspólnot lokalnych sprawach. Jak pokazuje historia, dzięki takim wspólnym działaniom efektywnie wpływać możemy na proces legislacyjny, wskazując konsekwencje, zagrożenia i szanse płynące z wprowadzanych w życie rozwiązań prawnych, a także inicjując określone rozwiązania. Cieszę się z tego jubileuszu tym bardziej, że sam od dwudziestu trzech już lat mam okazję uczestniczyć w różnych formach działalności Śląskiego Związku Gmin i Powiatów – dodaje.

Więcej materiałów z uroczystych obchodów jubileuszu ŚZGiP dostępnych jest tutaj - KLIKNIJ

Uczestnicy jednej z debat na sali

Uczestnicy obrad podczas głosowania
foto: ŚZGiP

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop