Warsztaty integracyjne

mat. prasowe organizatora

Warsztaty integracyjne

Foto: mat. prasowe organizatora
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W piątek 3 czerwca odbyły się pierwsze z warsztatów, zorganizowanych przez sławkowski oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

W trakcie pierwszych warsztatów ich uczestnicy mogli wziąć udział w koncercie relaksacyjnym gongów i mis oraz przekonać się, jaki mogą mieć one wpływ na organizm.

Cykl spotkań realizowany jest w ramach finansowanego przez urząd miasta zadania z zakresu zdrowia publicznego. Oddział PTSR w Sławkowie otrzymał na jego realizację 4,5 tys. zł.

- Warsztaty w formie koncertu wzbudziły wiele emocji i wprowadziły nas w świat prawdziwej magii dźwięków, które mają ogromny wpływ na nasze życie emocjonalne, psychiczne i fizyczne. To już kolejna tego typu inicjatywa, której celem jest również integracja, tak ważna w przypadku osób żyjących z tą chorobą. Cieszę się, że samorząd miasta pomaga nam w realizacji tego typu przedsięwzięć - podkreśla Katarzyna Adamczyk-Drożyńska, przewodnicząca sławkowskiego oddziału i członkini rady głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Warsztaty zorganizowane zostały w Centrum Usług Społecznych „Michałów”, stworzonego przez miasto w budynku byłego przedszkola na Michałowie w ramach pozyskanej dotacji unijnej.

Uczestnicy w trakcie warszatów

Uczestnicy w trakcie warsztatów

Prowadząca warsztaty i uczestnicy

Uczestnicy warsztatów
foto: mat. organizatora/Facebook

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop