„Wehikuł czasu – to byłby cud…”

Wielkim, muzycznym finałem zakończył się w piątek 14 kwietnia kolejny projekt realizowany w Miejskim Ośrodku Kultury przez młodzież ze Sławkowa.

„Muzyczny wehikuł czasu” zabrał publiczność w świat największych przebojów polskiej i światowej sceny muzycznej – od lat sześćdziesiątych XX wieku do współczesności. Młodzież wcieliła się w ikony polskiej i światowej sceny muzycznej, ukazała również charakter różnorodnych stylów mody i przywołała wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni dziesięcioleci.

Koncert był podsumowaniem sześciu miesięcy warsztatów, spotkań, dziennikarskich i muzycznych wyzwań zrealizowanych w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- Naszym młodym artystom serdecznie gratuluję talentu, pasji, pracowitości i kreatywności. Wielkie słowa uznania kieruję również w stronę koordynatorki projektu Moniki Kaczmarzyk, która jest sercem tych inicjatyw. Cieszę się, że współpraca z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, zapoczątkowana przeze mnie w Sławkowie w 2012 roku projektem „Coolturalnej Piwnicy” tak pięknie się rozwinęła. Stąd też wiem, jak wiele pracy wymaga realizacja tego typu projektów, zarówno od uczestników, jak i koordynatorów – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.