Więcej pociągów ze Sławkowa do Katowic

AR (archiwum)

Więcej pociągów ze Sławkowa do Katowic

Foto: AR (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Już 10 grudnia w rozkładzie jazdy pojawią się nowe połączenia kolejowe ze stolicą województwa. Ze Sławkowa do Katowic i z powrotem będzie kursować sześć pociągów dziennie.

O zmianach poinformował urząd marszałkowski województwa śląskiego. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom, zgłaszanym między innymi przez władze Sławkowa.

Przypomnijmy. Problem połączeń kolejowych ze stolicą województwa śląskiego omawiany był w październiku 2016 roku podczas spotkania samorządowców z trzech województw. O reaktywacji połączeń kolejowych linii 62 Katowice – Kielce rozmawiali wówczas w Wolbromiu reprezentanci urzędów marszałkowskich województwa śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego oraz powiatów, miast i gmin leżących na trasie przebiegu tej linii. W efekcie, od 1 stycznia 2017 roku w miejsce trzech składów pojawiły się cztery. Teraz połączenia uzupełnione zostaną o dwa kolejne. W sumie więc, ze stacji w Sławkowie między innymi do Katowic pojedzie sześć pociągów na dobę. Podobnie w odwrotnym kierunku.

- To dobra wiadomość. Sześć pociągów dziennie daje już nieco więcej możliwości osobom, które dojeżdżają ze Sławkowa do Katowic. Stopniowo rośnie szansa do powrotu znaczenia kolejowych przewozów osobowych, bardziej ekologicznych w porównaniu z przejazdami samochodowymi. Mamy nadzieję, że rozkład będzie uzupełniany o kolejne połączenia – komentuje burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop