Wielka PSIgoda dobiega końca

Ada Kurowska

Wielka PSIgoda dobiega końca

Foto: Ada Kurowska
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Konkursy z nagrodami, zoologiczny kramik, bezpłatne porady lekarza weterynarii i akcja popularyzująca adopcje zwierząt ze schroniska – to tylko niektóre z atrakcji sobotniego finału „Wielkiej PSIgody”, kolejnego projektu zrealizowanego przez sławkowską młodzież w Miejskim Ośrodku Kultury.

Planów nie zdołała pokrzyżować nawet wyjątkowo niesprzyjająca tego dnia pogoda. W czasie finału na płycie rynku prowadzona była też zbiórka rzeczowa dla czworonożnych podopiecznych ze schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Można było również otrzymać kupony rabatowe na zakup karmy i akcesoriów dla psów i kotów. Swoją premierę miał specjalnie na tę okazję przygotowany kalendarz ścienny ze zdjęciami podopiecznych z bolesławskiego schroniska dla zwierząt. Czworonogi mogły skorzystać z bezpłatnego przycinania pazurów.

„Wielka PSIgoda” to jeden z pięciu zwycięskich projektów zgłoszonych z całego kraju do konkursu młodzieżowych liderów Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Koordynatorkami „Wielkiej PSIgody” były dwie młode mieszkanki miasta – Alicja Adamczyk i Martyna Żmija. W trakcie trwania projektu młodzież podjęła się przeprowadzenia szeregu działań na rzecz zwierząt przebywających w schronisku. Uczestnicy projektu zorganizowali zbiórkę karmy i akcesoriów, uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem weterynarii poświęconym opiece nad zaadoptowanymi zwierzętami. Na własne oczy przekonali się, jak wygląda codzienna praca w schronisku.

Dzięki projektowi, we współpracy z urzędem miasta, w Sławkowie znalazły się też trzy „psie stacje”, czyli dystrybutory woreczków i pojemniki na psie odchody. Urządzenia zamontowane zostały w miejskim parku, na osiedlu i na Małym Rynku.

- Całej cudownej ekipiej młodzieży dziękuję za niesamowitą dawkę energii i serca, które włożyli w realizację Waszego projektu. Program "Równać Szanse", dzięki ich wrażliwości zapisał kolejną ważną opowieść o rozwoju młodych ludzi, wpływających na otaczający ich świat - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Zbiórka karmy i akcesoriów dla podopiecznych schroniska „Rafik” w Bolesławiu trwa do końca października. Karmę i akcesoria można przynosić do Miejskiego Ośrodka Kultury. Do tego dnia w sklepie zoologicznym przy Piekarskiej 10 w Sławkowie można jeszcze otrzymać kupon ze zniżką 20% na wybrane jedzenie i artykuły dla psa i kota.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop