Wspólnie przeciw dyskryminacji

materiały prasowe SPP

Wspólnie przeciw dyskryminacji

Foto: materiały prasowe SPP
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

O tym, czym jest przemoc, ksenofobia, rasizm i dyskryminacja oraz jak z nimi walczyć uczyła się przez ponad tydzień młodzież z Polski, Ukrainy i Turcji. Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń” w pierwszej połowie października realizowało w Wiśle nowy projekt pod nazwą „Go out from the Shadow”.

W przedsięwzięciu, poza uczestnikami z Polski, wzięli udział uczniowie ze szkoły w Tarnopolu (Ternopil School 5 with Advanced Foreign Languages) wraz z opiekunami oraz młodzi ludzie z nieformalnej grupy Incir Youth Group z Aydin w Turcji. W sumie było to 36 osób.

Projekt realizowany był w języku angielskim i miał charakter edukacji pozaformalnej. Uczestnicy brali udział w zajęciach kreatywnych i warsztatach, wśród których dominowały zajęcia teatralne. Efektem ich pracy był krótki, kilkuczęściowy spektakl w formie teatru cieni, wystawiony na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Młodzi ludzie przygotowali również wieczory narodowe, w czasie których poznać można było kulturę i obyczaje Polski, Ukrainy i Turcji. Międzynarodowy projekt swoim patronatem objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop