„Wytańczyć wolność”

Martyna Kobus

„Wytańczyć wolność”

Foto: Martyna Kobus
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stało się kanwą do zorganizowania przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie regionalnego konkursu tańca dla dzieci i młodzieży.

W piątek 26 października w hali Zespołu Szkół w Sławkowie zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci od 7 do 10 lat pierwsze miejsce zajął zespół Mini Art z ZS w Sławkowie, drugie – zespół złożony z uczniów klasy IIB Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.

W kategorii 11 – 14 lat zwyciężył zespół Sław Polanki z SP nr 1 w Sławkowie, na drugim miejscu znalazł się zespół Paradox+.

Wśród młodzieży zwycięstwo przypadło zespołowi Art ze Sławkowa, a drugie miejsce – zespołowi tanecznemu Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu.

Wykonawców zobaczyć będzie można 10 listopada na sławkowskim rynku, podczas patriotycznego pikniku z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Patronat nad regionalnym konkursem tańca dla dzieci i młodzieży „Kocham taniec – wytańczyć wolność” objął biskup diecezji sosnowieckiej Grzegorz Kaszak i burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

foto: Martyna Kobus/RA

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop