Zachęcamy do głosowania!

mat. prasowe

Zachęcamy do głosowania!

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Sławkowianka Katarzyna Adamczyk-Drożyńska ma szansę zdobyć nagrodę publiczności w plebiscycie „Człowiek bez barier 2021” organizowanym na portalu niepelnosprawni.pl.

Kapituła konkursu wybrała 20 półfinalistów 19. edycji Konkursu „Człowiek bez barier”. To osoby w szczególny sposób zaangażowane na rzecz środowiska niepełnosprawnych.

Głosowanie jest bezpłatne. Głosować można do 18 listopada 2021 r. do godziny 12:00.

Portal niepelnosprawni.pl to największy serwis informacyjny w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności. Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację Integracja.

Link do głosowania dostępny jest TUTAJ.


Katarzyna Adamczyk-Drożyńska

Działaczka społeczna, radna Miasta Sławkowa, założycielka grupy „Razem Łatwiej”, założycielka i przewodnicząca PTSR o/ Sławków.

Katarzyna ma 51 lat, mieszka w Sławkowie. Choruje na stwardnienie rozsiane, zespół Sjögrena, padaczkę, porusza się na wózku. Zanim przeszła na rentę pracowała w Banku Polskiej Spółdzielczości oraz w Miejskim Ośrodku Kultury (MOK) w Sławkowie.

Wieloletnia wolontariuszka wpierająca osoby z niepełnosprawnościami oraz działaczka społeczna. Pomysłodawczyni i założycielka grupy „Razem Łatwiej”, zrzeszającej osoby z niepełnosprawnością intelektualną przy MOK Sławków. Radna Miasta Sławkowa oraz Radna Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. Założycielka, przewodnicząca i delegatka Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR) oddział Sławków. Pracowita, wrażliwa, silna, radosna kobieta, która pomimo bólu uczestniczy w wielu przedsięwzięciach charytatywnych na rzecz osób z niepełnosprawnościami, współpracuje z organizacjami pozarządowymi i angażuje się w projekty społeczności lokalnej. Jak opisano ją we wniosku: „przyjaciółka i dobra dusza mieszkańców Sławkowa”.

Katarzyna jest dwukrotną Lady D. powiatu będzińskiego (2018 r. w kategorii Kultura, w 2021 r. za całokształt działalności) oraz laureatką II miejsca w konkursie „Osobowość Roku” w kategorii Kultura w 2018 r. (organizator: redakcja „Dziennika Zachodniego”). Prywatnie: żona, mama dwóch synów, babcia. Śpiewa, maluje również obrazy (przedstawiające głównie anioły) i prezentuje je na wystawach. Jest opiekunką artystyczną Czeladzkich Plenerów Malarskich Stowarzyszenia Familia. Fotografuje i zdobywa nagrody w konkursach fotograficznych PTSR.

Zdjęcie przedstawia kobietę na wózku inwalidzkim na plaży.

(źródło: http://www.niepelnosprawni.pl)


 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop