Zagłębie powstań śląskich

MOK Sławków

Zagłębie powstań śląskich

Foto: MOK Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W związku z przypadającą na ten rok rocznicą wybuchu I powstania śląskiego Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza do odwiedzenia okolicznościowej wystawy.

Ekspozycja "Zagłębie powstań śląskich - Zagłębie Dąbrowskie wobec I powstania śląskiego" przybliża wydarzenia związane z pomocą Zagłębia Dąbrowskiego dla powstań śląskich. Ekspozycja została zrealizowana przez Instytut Zagłębia Dąbrowskiego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu wspólnie z Muzeum Zagłębia w Będzinie, Muzeum "Saturn" w Czeladzi, Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Zawierciu, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sławkowie i we współpracy z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach oraz Archiwum Państwowym w Katowicach.

Opiekę merytoryczną nad wystawą oraz wydawnictwem, które jej towarzyszy, sprawował Dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego prof. dr hab. Dariusz Nawrot. Ekspozycja prezentowana jest przed budynkiem przy Małym Rynku 9.Mały Rynek 9. Szczegółowych informacji na temat wystawy zasięgnąć można w Dziale Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie, Rynek 9.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop