Zakończyły się letnie remonty drogowe

{[description]}

Zakończyły się letnie remonty drogowe

Wakacyjne prace na drogach w mieście dobiegły końca. Na odcinkach ulic przewidzianych do modernizacji na ten rok pojawiły się nowe nakładki asfaltowe. Na pozostałych drogach gminnych łatane były ubytki.

Tegoroczne plany modernizacji obejmowały położenie nakładek asfaltowych na fragmentach ulic: Groniec, Niwa, Stokrotek, Wiejskiej, Michałów, Zachodniej i Korzennej. Na ulicy Wrzosowej z kolei zlikwidowany został ubytek w nawierzchni po budowie sieci gazowej.

Tylko w tym roku urząd zmodernizował ponad 1,8 km dróg czyli 3% łącznej długości wszystkich gminnych dróg w Sławkowie.

- Z roku na rok, krok po kroku i zgodnie z zapowiedziami modernizujemy kolejne odcinki dróg gminnych w naszym mieście – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców w zakresie modernizacji dróg gminnych. Myślę jednak, że skuteczność i konsekwencja naszych prac w każdym kolejnym sezonie stanowi gwarancję, że z niezbędnymi remontami dotrzemy w kolejnych latach wszędzie tam, gdzie wymaga tego stan nawierzchni. Stale zabiegamy przy tym o pozyskanie zewnętrznych środków na prace drogowe w Sławkowie.

Jako przykład skuteczności tych starań można wskazać przykład planowanej w tym roku modernizacji fragmentu ulicy Groniec,  która  zostanie dofinansowana ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w kwocie prawie 150 tys. zł.

Warto przypomnieć również, że właśnie zakończono inwestycję budowy nowego odcinka ul. PCK. W ramach prac przebudowany został odcinek ul. PCK pomiędzy klubem dziecięcym „Maluszkowo” a ulicą Krakowską. Powstało ponadto 50 miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni. W miejscu inwestycji wymieniony został także wodociąg, który ulegał wcześniej awariom. Na realizację wartej 2 mln zł inwestycji miasto otrzymało pod koniec 2021 roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w wysokości 85% kosztów.

W trakcie kadencji 2015-2018 miasto zmodernizowało prawie 7 km dróg gminnych. Od 2019 do 2022 roku było to kolejne 9,7 km. Tym samym łącznie od 2015 roku do 2022 roku samorząd objął pracami inwestycyjnymi prawie 30% całego miejskiego układu drogowego.

 Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Wyremontowany odcinek drogi

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop