Zamkowe bieganie w Sławkowie

W malowniczej scenerii okolic zamku biskupów krakowskich i Doliny Białej Przemszy prowadziła trasa biegów, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Będzinie przy współpracy z miastem z okazji 155-lecia utworzenia powiatu będzińskiego.

W niedzielę 4 września w Sławkowie dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja – w biegu i marszu nordic walking wzięło udział ponad 450 zawodników. Do pokonania mieli liczącą około 5 km, urozmaiconą trasę. Na każdego uczestnika czekały medale i regeneracyjny posiłek, a na najlepszych – puchary i upominki.

Niespodzianka czekała też na najmłodszych, którzy mogli spróbować swoich sił w towarzyszącym wydarzeniu „Biegu Księżniczek i Rycerzy”, zorganizowanym przez urząd miasta.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom doskonałego startu, a w szczególności Dorocie Bagińskiej i Mateuszowi Jasicy za mocne wpisanie Sławkowa w rywalizacji medalowej. Gratuluję także naszym najmłodszym sportowcom udanego startu w Biegu Księżniczek i Rycerzy. To był niedzielny poranek pełny pozytywnych emocji w Dolina Białej Przemszy w Sławkowie – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Jak zapowiada Starostwo Powiatowe w Będzinie, kolejny, ostatni już bieg powiatowej triady zamkowej odbędzie się 9 października w Będzinie.