Rusza szybkie połączenie autobusowe z Dąbrową Górniczą

{[description]}

Rusza szybkie połączenie autobusowe z Dąbrową Górniczą

Zmiany w rozkładach jazdy - ważne informacje.

AKTUALIZACJA (4.11.2022 r.) - NOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE SIATKI POŁĄCZEŃ W ZWIĄZKU Z SYGNAŁAMI DOCIERAJĄCYMI OD MIESZKAŃCÓW SŁAWKOWA - KLIKNIJ


RUSZA METROLINIA M109

Od 10 listopada 2022 r. (czwartek) uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa relacji Sławków – Dąbrowa Górnicza - M109. Dzięki temu mieszkańcy Sławkowa szybciej i wygodniej dojadą do Dąbrowy Górniczej.

 • Dwukrotnie wzrośnie liczba połączeń w stosunku do rozkładu autobusu 634.

Łącznie do Dąbrowy Górniczej oraz w kierunku powrotnym do Sławkowa pojedzie 81 kursów (w obie strony) w dni robocze. Dotychczas było to 38 połączeń linii 634. Dwukrotnie wzrasta również liczba kursów w soboty i blisko trzykrotnie w niedziele i święta. Linia M109 zastąpi linię 634.

 • Wszystkie kursy M109 z Dąbrowy Górniczej dojeżdżać będą do Sławkowa.

Znika po wielu latach problem przystanku DG Granica (część autobusów 634 z Dąbrowy Górniczej kończyło kurs na granicy ze Sławkowem).

 • Wprowadzone zostaną połączenia nocne z Dąbrową Górniczą.
 • M109 będzie autobusem przyśpieszonym. Podróż między Rynkiem w Sławkowie a Centrum Dąbrowy Górniczej będzie krótsza ok. 8 minut.
 • Pasażerowie M109 będą mogli przesiąść się w Dąbrowie Górniczej na szybką linię M2 do Katowic oraz szybkie linie do Katowic oraz na szybkie linie między innymi do Sosnowca, Będzina.
 • Dotychczasowe bilety autobusowe linii 634 zachowują swoją ważność. Linia M109 będzie funkcjonować w ramach komunikacji publicznej Zarządu Transportu Metropolitalnego.
 • Stopniowo nastąpi wymiana taboru autobusowego obsługującego linię M109 na nowoczesny i ekologiczny.

Trasa linii wraz z obsługiwanymi przystankami w postaci schematu 

RUSZA ZMIENIONA LINIA 49

Od 10 listopada 2022 r. (czwartek) uruchomiona zostanie zmieniona linia autobusowa

49 relacji Sławków – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Linia obsługiwana będzie docelowo przez autobusy – typu minibus z możliwością przewozu wózków. Wdrożenie tej zmiany sprawi, że linia będzie szybsza, bardziej efektywna i racjonalna.

 • Wzrośnie liczba kursów

Dzięki zmianie taboru możliwe stało się zwiększenie liczby kursów do 34 w dni robocze (łącznie w obie strony).

 • Skróci się czas podróży pasażerów do Dąbrowy Górniczej – Centrum.

Autobus jadący ze Sławkowa do Dąbrowy Górniczej będzie kończył kurs na przystanku DG – Strzemieszyce Dworzec Północny. Pasażerowie chcący jechać do DG - Centrum będą mogli sprawnie przesiąść się na szybką linie M109. W Dąbrowie Górniczej Strzemieszyce pasażerowie będą mogli przesiąść również na autobus nowej linii 628.

 • Dotychczasowe bilety autobusowe linii 49 zachowują swoją ważność.

Linia 49 będzie funkcjonować w ramach komunikacji publicznej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 • W związku z tymi zmianami wprowadzony został nowy rozkład jazdy linii 49.

Trasy i przystanki M109 oraz 49 są docelowe dla obu linii, jednak w najbliższych tygodniach ulegają tymczasowej zmianie ze względu ma remont drogi i mostu w ulicy Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej.

W najbliższych tygodniach Urząd Miasta Sławków wspólnie z Zarządem Transportu Metropolitalnego rozpocznie prace nad modyfikacją rozkładu jazdy i trasy wewnętrznych autobusów 949 i 959. Zmianie ulegnie rozkład jazdy oraz wprowadzone zostaną nowe przystanki w nowych miejscach (między innymi na osiedlu Piaski i osiedlu Stawki). Szczegóły przekazane zostaną wkrótce.

Wszystkie aktualne rozkłady jazdy znajdą Państwo na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/ oraz przystankach komunikacji publicznej.

Materiał opracowany przez Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz Urząd Miasta Sławków.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop