Aplikacja ostrzeże o korkach

źródło: KPP Będzin

Aplikacja ostrzeże o korkach

Foto: źródło: KPP Będzin
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach jako pierwsza w kraju udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego.

Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w korku.

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa”, na której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej policji drogowej: zdarzenia drogowe on-line oraz historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Aplikacja zdarzenia drogowe on-line będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach na drodze będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Śląska Policja chce nawiązać współpracę z operatorami systemów nawigacji drogowych. Dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwania danego utrudnienia możliwe będzie ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem.

Aplikacja historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych pozwoli na sprawdzenie miejsc, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

Te nowoczesne rozwiązania powstały w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014- 2020. Całkowita wartość projektu wyniosła 23 166 170,99 zł, z czego 19 476 692,60 zł (ponad 84%) dofinansowane zostało ze środków UE.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop