Sławków na sportowo: I Bieg Republiki Sławkowskiej

{[description]}

W sobotę 30 maja po południu sportowe emocje sięgnęły zenitu. O godzinie 16:00 stu pięćdziesięciu zawodników wystartowało w I Biegu Republiki Sławkowskiej.

Zawodnicy zmierzyli się na biegnącej malowniczymi zakątkami miasta, dziesięciokilometrowej trasie. Emocji nie brakowało również uczestnikom krótszego, bo trzykilometrowego biegu towarzyszącego.

Najszybciej w urozmaiconą trasą poradził sobie Radosław Kłeczek z Krakowa, który pokonał dystans dziesięciu kilometrów w czasie 35 minut i 22 sekund. Zwycięzca I Biegu Republiki Sławkowskiej to utytułowany polski lekkoatleta. W 2009 roku wywalczył wicemistrzostwo, a w 2010 roku mistrzostwo Polski w biegu na 5 tys. metrów. W tym samym roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w maratonie. W 2011 roku został wicemistrzem Polski w dwunastokilometrowym biegu przełajowym. W 2012 roku wywalczył brązowy medal w tej samej konkurencji.

– Trasa biegu była bardzo dobrze przygotowana. Na początku biegliśmy po dość płaskim terenie. Im bliżej mety, tym była ona coraz bardziej pofałdowana. Koniecznie podkreślić trzeba doskonałe zabezpieczenie trasy i perfekcyjne prowadzenie, dzięki któremu nawet ci, którzy nie zdążyli jej poznać, dokładnie wiedzieli, w którą stronę biec. Poza tym była tu wspaniała, rodzinna atmosfera. Z całą pewnością będę chciał odwiedzić Sławków w kolejnej edycji Biegu Republiki – powiedział Radosław Kłeczek.

Elwira Katanowska, Sławków.
Wśród startujących w biegu mieszkanek Sławkowa najszybsza okazała się Joanna Kubiczek (kategoria 16 - 34 lata) z czasem 48 minut i 27 sekund. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał natomiast Marek Dynerowicz (kategoria 16 - 34 lata) - 40 minut 56 sekund.

Sponsorami nagród dla uczestników I Biegu Republiki Sławkowskiej byli: Trade & Trans Expert Kotulski, Czaicki i Czaicki Sp. jawna, Fortis Logistics, Urząd Miasta Sławkowa, TKKF Michałek, Marcin Styła i firma Mary Kay.

Organizatorzy dziękują również Elwirze Katanowskiej, Monice Ciołkiewicz, Iwonie Osuch – Taubler i Renacie Ciekalskiej za prowadzenie biura zawodów, a także firmie MAXTOP, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Policji, Straży Miejskiej, klasie prewencji Zespołu Szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.