Nowy inwestor w Sławkowie

Barter SA/mat. prasowe

Nowy inwestor w Sławkowie

Foto: Barter SA/mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w Sławkowie pojawi się nowy inwestor. To firma Barter SA, która prowadzi już szeroką działalność handlową na terenie południowej Polski. W mieście powstanie Terminal Przeładunkowy Gazów Płynnych.

Budowa terminalu pozwoli firmie Barter na rozszerzenie działalności w zakresie usług przeładunkowych gazów węglowodorowych i dystrybucji produktów gazowych w butlach o czterech różnych pojemnościach, od 3 do 33 kg. W tej chwili trwają jeszcze prace projektowe. – Terminal będzie posiadał innowacyjne rozwiązania komunikacyjne w postaci tak zwanego toru uniwersalnego dla celów rozładunkowo – załadunkowych cystern kolejowych tak szerokotorowych, jak i europejskich. Na terminalu wybudowane będą zbiorniki magazynowe. Będą tu również dwa urządzenia służące do ważenia cystern kolejowych i jedno do ważenia autocystern i samochodów ciężarowych. Powstanie też automatyczna rozlewnia do napełniania butli o zróżnicowanych pojemnościach 3-, 5-, 11- i 33-kilogramowych – wyjaśnia Wiesław Treszczotko, kierownik wydziału eksploatacji kolejowej Barter SA. Firma w swojej działalności stawia nie tylko na innowacyjność, ale również bezpieczeństwo. Powstaną tu bowiem specjalistyczne urządzenia dla pełnej kontroli, zabezpieczenia i monitoringu gazu przemieszczającego się instalacji technologicznej i zbiornikach magazynowych.

Inwestycja firmy Barter to również dobra informacja dla lokalnego rynku pracy. Choć bezrobocie na terenie miasta w ostatnich latach systematycznie spada (pomiędzy końcem 2014 i 2016 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o prawie osiemdziesiąt osób), według Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie na 31 grudnia 2016 roku zatrudnienia wciąż szukało ponad dwustu czterdziestu mieszkańców Sławkowa. – Wybudowanie i uruchomienie terminala stworzy możliwość utworzenia miejsc pracy dla mieszkańców miasta. Początkowo planujemy utworzyć 75 stanowisk pracy dla potrzeb samego terminala z tendencją wzrostową związaną z rozwojem rynku sprzedażowego dla naszych produktów – podkreśla Wiesław Treszczotko. Firma Barter Sławków wybrała nieprzypadkowo. Na szerokim torze kończy bowiem swój bieg jedna z odnóg Nowego Jedwabnego Szlaku.

Władze przedsiębiorstwa liczą również na to, że planowana działalność przyczyni się do zwiększenia wykorzystania potencjału gospodarczego miasta. Podobnego zdania są władze Sławkowa. – Chcemy stwarzać dobre warunki i przyjazny klimat dla inwestorów, którzy wzmacniają gospodarczy potencjał miasta oraz regionu i tworzą, tak potrzebne, miejsca pracy – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Terminal Przeładunkowy Gazów Płynnych ma zostać uruchomiony w pierwszym kwartale 2018 roku.

 


 

Barter SA jest firmą ze 100% udziałem kapitału polskiego, działającą w sektorze energetycznym od 1999 r. Zajmuje się głównie sprzedażą i dystrybucją gazu płynnego LPG i LNG oraz nawozów. Dysponuje siecią dystrybucyjną, obejmującą obszar całego kraju, odbiorców znajduje również w innych krajach Unii Europejskiej. Barter dysponuje własnym terminalem przeładunkowym w Sokółce, którego głównym zadaniem jest przeładunek, magazynowanie i dystrybucja towarów. Terminal jest znakomicie przystosowany do przeładunku towarów z wagonów szerokotorowych do środków transportu kolejowego i samochodowego. Barter zarządza siecią ponad stu stacji LPG, kilkoma tysiącami punktów sprzedaży butli oraz kilkunastoma stacjami regazyfikacji LNG. Barter SA jest licencjonowanym przewoźnikiem kolejowym. Spółka zatrudnia ponad 400 osób, posiadających wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie zawodowe.

(tekst i foto: informacja prasowa)

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop