Powiat nie przebuduje Kolejowej

Krzysztof Kozieł

Powiat nie przebuduje Kolejowej

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Grudniowa sesja Rady Powiatu Będzińskiego przyniosła mieszkańcom Sławkowa spore rozczarowanie. W swoim budżecie na 2017 rok starostwo nie przewidziało bowiem ani złotówki na przebudowę drugiego odcinka powiatowej ulicy Kolejowej.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Jeszcze we wrześniu starosta Arkadiusz Watoła deklarował bowiem nie tylko rozważenie wykonania długo oczekiwanej inwestycji na ulicy Kolejowej, ale również – po przeprowadzeniu przetargu na to zadanie – wykonanie z ewentualnych oszczędności dokumentacji projektowej przebudowy powiatowych ulic: Wrocławskiej, Piłsudskiego i Olkuskiej. – Jako samorząd miasta, po raz kolejny podeszliśmy do sprawy w sposób odpowiedzialny i zarezerwowaliśmy w naszym budżecie 150 tys. zł na pomoc starostwu w realizacji inwestycji na ulicy Kolejowej. Niestety, znów okazało się, że ze strony władz powiatu były to deklaracje bez pokrycia – komentuje burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Tym razem jednak brak działań ze strony powiatu może mieć jeszcze inne konsekwencje. Jeśli na Kolejowej w tym roku nie ruszą prace, ważność stracić może dokumentacja projektowa, wykonana wspólnie przez powiat i miasto jeszcze w 2013 roku. Na jej opracowanie Sławków przekazał wtedy starostwu prawie 17 tys. zł. Stanowiło to połowę kosztów jej wykonania. Jeśli więc kolejny etap inwestycji nie zostanie przeprowadzony i dokumentacja ostatecznie trafi do kosza, miasto domagać będzie się od starostwa zwrotu poniesionych na jej opracowanie kosztów.

Pismo burmistrza Sławkowa - KLIKNIJ

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop