Dyrektor szkoły liderem marketingu

mat. prasowe

Dyrektor szkoły liderem marketingu

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu serdecznie zaprasza na kolejną z cyklu konferencji dotyczących zagadnień zarządzania placówkami oświatowymi.

Oświata w Polsce już od dłuższego czasu znajduje się w sytuacji daleko idących zmian, przekształceń i reform – niekoniecznie trafionych i niekoniecznie pożądanych przez jej przedstawicieli. Można by zaryzykować stwierdzenie, że tak na prawdę jedyną pewną sprawą w całym tym żmudnym procesie jest zmiana. Nie tylko nasilona konkurencja, niż demograficzny i zmiany w sferze finansowania spędzają sen z powiek dyrektorom szkół i placówek oświatowych. Najwięcej emocji wzbudza obecnie przyszłość likwidowanych gimnazjów, zasady tworzenia nowej siatki szkół oraz wciąż stojący pod znakiem zapytania los nauczycieli. Czy atmosfera towarzysząca tym niezrozumiałym i niechcianym, ale koniecznym w związku ze źródłem ich pochodzenia zmianom, musi jedynie przytłaczać, czy może jest elementem, z którego można czerpać nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania?

Zaproszeni na konferencję eksperci, w trakcie swych wystąpień spróbują pomóc w odnalezieniu właściwej, pozytywnej i kreatywnej optyki w sytuacji zmiany, udzielą kilku cennych wskazówek dotyczących zarówno zarządzania w zmianie, jak i budowania w tym niełatwym okresie strategii marketingowej i wizerunku szkoły.

W programie m.in.:

  • Zjawisko zmiany – czym jest i jak przebiega. Jak działać w środowisku zmiany by z oporu wobec zmian uczynić zjawisko pozytywne?
  • Zasady budowania relacji szkoły ze środowiskiem lokalnym – czy w sytuacji zachodzących zmian należy je wykorzystywać inaczej?
  • Współpraca szkół i placówek oświatowych z mediami – czym się chwalić w dobie zachodzących zmian, czego unikać?
  • Komunikacja wewnętrzna i techniki motywacyjne w placówce edukacyjne.

Konferencja „Dyrektor liderem marketingu. Budowanie wizerunku placówki oświatowej w sytuacji zmiany” odbędzie się 13 marca (poniedziałek) w godzinach 8.20 – 14.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas, ul. Kilińskiego 43, 41-200 Sosnowiec. Szczegółowy program i warunki uczestnictwa podane są na stronie internetowej organizatora – KLIKNIJ. Termin zgłoszeń upływa 5 marca.

Patronat nad konferencją objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop