Ogólnopolski sukces gimnazjalisty ze Sławkowa

mat. prasowe

Ogólnopolski sukces gimnazjalisty ze Sławkowa

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Uczeń trzeciej klasy gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, szesnastoletni Dominik Staszak, zwyciężył w ogólnopolskim konkursie "Czad i ogień. Obudź czujność!" organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zrealizowany przez młodego sławkowianina film poświęcony profilaktyce zatruć tlenkiem węgla i bezpieczeństwu przeciwpożarowemu zajął pierwsze miejsce, pokonując aż dwieście czterdzieści filmów z całego kraju. W sumie, w konkursie brało udział ponad pół tysiąca uczniów.

- Dominik dał się już wielokrotnie poznać jako osoba, która wykonuje fantastyczne zdjęcia. Kręci i montuje też szkolne filmy z wycieczek, jedną z jego pasji jest rysunek. Od razu więc pomyślałam, że może spróbować swoich sił w konkursie o randze ogólnopolskiej. Owszem, był to skok na głęboką wodę. Dominik poradził sobie jak widać doskonale – podkreśla szkolny koordynator konkursu Jolanta Rosa, nauczyciel informatyki i techniki Zespołu Szkół w Sławkowie.

Nakręcony przez Dominika Staszaka film utrzymany jest w klasycznej konwencji. Z mrocznym tłem muzycznym doskonale komponuje się niski głos lektora. W tej roli również wystąpił młody sławkowianin. Jak sam przyznaje, czas realizacji filmu był bardzo krótki. – Samo wymyślenie koncepcji zajęło około dwóch tygodni, a czas realizacji to trzy dni, a w zasadzie trzy noce. Nie ukrywam, że bardzo lubię robić tego typu produkcje. W przyszłości myślę o szkole filmowej – opowiada autor.

Film obejrzeć można między innymi w serwisie społecznościowym YouTube. Będzie on również wykorzystywany przez ministerstwo do prowadzenia akcji profilaktycznych, uświadamiających zagrożenia związane z działaniem tlenku węgla i zagrożeniem pożarowym w gospodarstwie domowym.

Nagrodą dla szkoły w konkursie był czek na 5 tys. zł. Zwycięzca, poza gratulacjami, z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka otrzymał również tablet. List gratulacyjny od szefa MSWiA otrzymała też Jolanta Rosa, szkolny koordynator konkursu.


źródło: YouTube

 

foto: materiały MSWiA (licencja CC BY-ND 2.0)


foto: materiały MSWiA (licencja CC BY-ND 2.0)

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop