Będą nowe mieszkania komunalne

{[description]}

Będą nowe mieszkania komunalne

Trzy mieszkania komunalne powstaną jeszcze w tym roku przy Rynku w Sławkowie. Miasto uzyskało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego. W planach jest budowa kolejnych mieszkań na Fabrycznej.

W kamienicy przy Rynku pod numerem 31 powstaną do grudnia trzy mieszkania o łącznej powierzchni ponad 116 metrów kwadratowych. Burmistrz Sławkowa w najbliższych dniach ma podpisać umowę z wykonawcą. W zakres prac, poza kapitalnym remontem i przystosowaniem wnętrza kamienicy wejdzie również wyburzenie zabudowań gospodarczych przylegających do ścian budynku i wykonanie prac na znajdującym się za nim podwórku. Całość prac ma kosztować ponad 360 tys. zł. Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze inwestycję do kwoty nieco ponad 160 tys. zł.

Cztery mieszkania komunalne mają powstać też na Fabrycznej. Miasto wykonało już dokumentację projektową na budowę budynku mieszkalnego z czterema mieszkaniami komunalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ponad 160 metrów kwadratowych. – W tym roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, chcemy wystąpić do Banku Gospodarstwa Krajowego z wnioskiem o dotację w wysokości części wartości inwestycji. Po uzyskaniu tych środków będziemy mogli przystąpić do prac. W ten sposób, przy wsparciu zewnętrznymi środkami, w Sławkowie powstanie razem siedem nowych mieszkań komunalnych – podkreśla burmistrz miasta Rafał Adamczyk.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop