Sławkowski Dzień Ziemi - galeria i materiał filmowy

UM Sławków

Sławkowski Dzień Ziemi - galeria i materiał filmowy

Foto: UM Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W sobotę 21 kwietnia sławkowianie świętowali na rynku Dzień Ziemi. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk wystawienniczych. W zamian za zużyty sprzęt elektroniczny, baterie, butelki PET, folie, papier i szkło można było otrzymać sadzonki roślin.

W tym roku można było też wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa i ratownictwa w górach, którą przedstawili ratownicy GOPR. Frajdą głównie dla najmłodszych były opowieści o sławkowskich smokach sprzed milionów lat. Maluchy z Miejskiego Przedszkola w bardzo profesjonalny sposób zaprezentowały eko-modę, a dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego przygotowały specjalnie z okazji święta program ekologiczny.

W trakcie akcji rozdano siedemset sadzonek roślin. Prowadzona była też zbiórka makulatury.

Mieszkańcy uczestniczący w Sławkowskim Dniu Ziemi zdecydowali też o tym, która ze zgłoszonych inicjatyw ekologicznych będzie zrealizowana w tym roku. Pomysł wzorowany jest na budżetach obywatelskich. W sumie oddano 218 głosów. Najwięcej, bo 98 na zagospodarowanie zielenią płyty rynku. Celem inicjatywy jest zagospodarowanie zielenią sławkowskiego Rynku poprzez wprowadzenie kwiatów na miejskie zieleńce, czy montaż na latarniach doniczek z kwiatami.

Organizatorzy i partnerzy akcji: Urząd Miasta Sławkowa, Nadleśnictwo Chrzanów, Zespół Parków Krajobrazowych, ALBA MPGK, Centrum Rozwoju Lokalnego, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupa Jurajska, Miejskie Przedszkole w Sławkowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie i Zespół Szkół im. Jana Pawła II. Wydarzenie odbywało się pod patronatem burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop