Bezpłatna mammografia

mat. prasowe organizatora

Bezpłatna mammografia

Foto: mat. prasowe organizatora
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W lutym po raz kolejny będzie można w Sławkowie skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pod nazwą „Planuję długie życie” zaprasza mieszkanki Sławkowa do udziału w programie, finansowanym przez NFZ.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

lub

  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammobus stanie w Sławkowie 17 lutego (środa) w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 23 Stycznia 25.

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać kobiety również z rocznika 1971.

Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy osoby, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.

LUX MED prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop