Do przychodni trafił aparat RTG

Krzysztof Kozieł

Do przychodni trafił aparat RTG

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Od października mieszkańcy korzystający z opieki stomatologicznej w SPZOZ Sławków mogą na miejscu wykonać prześwietlenie zęba. Na wyposażeniu przychodni znalazł się wart 22 tys. zł stomatologiczny rentgen.

Procedura dotychczas wyglądała następująco: wymagający wykonania RTG zęba pacjent przychodni otrzymywał skierowanie i wykonywał usługę na zewnątrz, co trwało przynajmniej dwa dni. Teraz wszystko można zrobić szybko i na miejscu. A co najważniejsze – w ramach kontraktu z NFZ.

– Aby można było uruchomić aparat, musieliśmy dokonać również zakupu niezbędnego wyposażenia dodatkowego i oczywiście uzyskać pozwolenie sanepidu. Urządzenie już działa i myślę, że ułatwi pracę naszym stomatologom – podkreśla Aleksandra Mura, dyrektor SPZOZ w Sławkowie.

Zakup aparatu RTG wpisuje się również w pomysł urzędu miasta, by w przyszłym roku uruchomić miejski program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży. – Program funkcjonować będzie w oparciu o naszą przychodnię i pozwoli na poszerzenie profilaktyki wśród młodych mieszkańców miasta. Atutem jest przede wszystkim dobre wyposażenie SPZOZ i bliska odległość placówek oświatowych – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Zakup urządzenia to kolejny element zmian w przychodni, które są konsekwentnie wprowadzane od momentu zmiany na stanowisku dyrektora.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop