Kolejne miliony dla Sławkowa

{[description]}

Kolejne miliony dla Sławkowa

Miasto pozyskało właśnie prawie 3 mln zł z funduszy unijnych i budżetu państwa. We wtorek 16 października zarząd województwa śląskiego podjął decyzję o przyznaniu dla Sławkowa dotacji na realizację trzech inwestycji.

Tym samym pewna jest już spektakularna metamorfoza budynku dawnego przedszkola na Michałowie, rewitalizacja budynku przy Kozłowskiej 2 i adaptacja segmentu B Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. - Kwota 2,571 mln złotych to środki unijne, a 377,3 tys. złotych pochodzą z budżetu państwa. Warto zauważyć, że na dwadzieścia pięć złożonych wniosków nasz zajął wysokie, bo szóste miejsce. Świadczy to o wysokiej jakości projektów, którą docenili eksperci - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Przypominamy, co będzie działo się z tymi obiektami już od przyszłego roku.

W ramach kapitalnego remontu na parterze budynku byłego przedszkola na Michałowie powstaną dwie sale do ćwiczeń i dwa pomieszczenia przeznaczone na świetlicę i działania społeczno-kulturalne. Całości dopełnią dwie szatnie z pełnym węzłem sanitarnym. Istniejący na parterze taras ma zostać zaadaptowany na salę gimnastyczno-rekreacyjną. W piwnicy znajdzie się siłownia, szatnie i toalety. Wykonane będą też wszystkie niezbędne instalacje, łącznie z systemem monitoringu wizyjnego.

Z kolei dzięki adaptacji pomieszczeń nieużytkowanego segmentu B budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II powstaną pomieszczenia przeznaczone na potrzeby sal edukacji przedszkolnej i salką rekreacyjną z koniecznym zapleczem socjalnym wraz z wyposażeniem (parter) oraz na potrzeby sal dydaktycznych i szkoleniowych z przeznaczeniem dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a także Centrum Integracji Społecznej (I i II piętro).

Pozyskanie przez urząd środków zewnętrznych pozwoli też na uratowanie od ruiny zabytkowego budynku przy Kozłowskiej 2. Po generalnym remoncie przeznaczony zostanie on na potrzeby działalności organizacji pozarządowych, działających w sferze społecznej.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop