Dodatkowe pojemniki z solą przy miejskich drogach

{[description]}

Dodatkowe pojemniki z solą przy miejskich drogach

W dwóch miejscach w Sławkowie pojawiły się ostatnio kolejne pojemniki z mieszanką soli.

Przydadzą się w sytuacjach awaryjnych, szczególnie kierowcom, gdy nawierzchnia nagle staje się śliska, a na miejsce nie zdążą dotrzeć jeszcze służby prowadzące zimową akcję utrzymania miejskich dróg i chodników.

- W ramach „Akcji Zima” takie pojemniki są rozstawiane w różnych miejscach już od wielu lat i pomagają służbom miejskim w pracy, a gdy jest potrzeba mogą z nich skorzystać i wspomóc się także kierowcy – mówi Janusz Mróz, zastępca burmistrza Sławkowa.

Pojemniki ustawione zostały przez służby miejskie przy ulicy Sikorskiego (obok budynku biblioteki) i przy skrzyżowaniu ulicy Pasterskiej z ulicą Stawki.

Miasto jednocześnie zwróciło się z pismem do Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie, by podobne rozwiązanie zastosować w newralgicznych punktach na powiatowych drogach, przy ulicy Wrocławskiej na podjeździe do pierwszego skrzyżowania oraz przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną i zjazdem na DK94, gdzie podczas intensywnych opadów śniegu lub marznącego deszczu problem z podjazdem mają ciężarówki oraz na skrzyżowaniu przy cmentarzu. Pojemnik z solą służby powiatowe ustawiły już w innym, szczególnie niebezpiecznym miejscu, w tzw. kanionie przy ulicy Niwa.

Żółty pojemnik na piasek ustawiony przy drodze.

Żółty pojemnik na piasek ustawiony przy gminnej drodze
foto: UM Sławków

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop