Dodatkowe środki na Zagłębiowski Park Linearny

{[description]}

Dodatkowe środki na Zagłębiowski Park Linearny

O prawie 570 tys. zł zwiększyła się pula dofinansowania dla Sławkowa na realizację inwestycji w ramach Zagłębiowskiego Parku Linearnego. W ubiegłym tygodniu, na wniosek burmistrza Sławkowa, zarząd województwa śląskiego podjął w tej sprawie stosowną uchwałę.

Dodatkowe środki pochodzą z budżetu państwa. Przyznanie ich stało się możliwe dzięki wpisaniu przez władze miasta projektu parku linearnego do lokalnego programu rewitalizacji.

- Decyzja władz województwa śląskiego oznacza, iż już na tym etapie zaoszczędziliśmy niemal 570 tys. zł. O tyle bowiem mniej wydamy na realizację przedsięwzięcia w ramach wkładu własnego do projektu – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Przypomnijmy. Do 2020 roku na terenach nadrzecznych przy Miejskim Ośrodku Kultury powstanie nowoczesna infrastruktura ekologiczno-turystyczna. Pojawią się ścieżki, pomosty, drewniane place i stanowiska dydaktyczne. Całości dopełni ogród dydaktyczny z rodzimymi gatunkami drzew i krzewów, ławeczki, stojaki na rowery i informacyjne tablice.

Spore zmiany czekać będą również budynek Działu Kultury Dawnej MOK przy Rynku. Na poddaszu powstanie centrum edukacji ekologicznej. Prace obejmą wzmocnienie konstrukcji budynku, wymianę poszycia dachowego, stworzenie nowoczesnych pracowni warsztatowych wraz z zakupem sprzętu multimedialnego. Tak zmieni się poddasze Działu Kultury Dawnej MOK - KLIKNIJ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop