Dotacja na wyposażenie kuchni

unsplash.com

Dotacja na wyposażenie kuchni

Foto: unsplash.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dotacja w wysokości 32 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławkowie. Wsparcie z rządowego projektu „Posiłek w szkole i w domu” posłuży na wyposażenie w nowy sprzęt szkolnej kuchni.

Urząd miasta wspólnie ze szkołą złożył wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach tzw. trzeciego modułu programu. Otrzymane wsparcie uzupełnione zostanie środkami z budżetu miasta w wysokości 8 tys. zł.

Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 1 po reformie oświaty w 2017 r. zapewnia posiłki obu sławkowskim podstawówkom. – To kolejny już zakup, który realizujemy ze szkołą. W 2019 r. zakupiliśmy nowy piec konwekcyjno-parowy. Dzięki pozyskanym środkom i stopniowej modernizacji kuchni z całą pewnością łatwiej będzie zorganizować proces przygotowywania posiłków, których liczba wzrosła. Zmniejszy się również zużycie energii elektrycznej – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Wśród nowych urządzeń jest szatkownica do warzyw, zestaw noży kuchennych, mikser z akcesoriami, gazowy trzon gastronomiczny z piekarnikiem, taboret gazowy, zmywarka do naczyń i stacja zmiękczania wody.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop