Dotacje czekają!

pixabay.com

Dotacje czekają!

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Przypominamy, że do końca października składać można wnioski o dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków!

Uruchomiony w 2017 roku program ma charakter wieloletni, wnioski na dofinansowanie przyjmowane są od 1 stycznia do końca października.

- Na osoby, które są zainteresowane budową przydomowej oczyszczalni ścieków czekają dotacje w wysokości do połowy kosztów inwestycji, dla oczyszczalni przeznaczonej dla jednej nieruchomości maksymalnie do 2 tys. zł, a dla więcej niż jednej maksymalnie 2,5 tys. zł – wyjaśnia Maksym Pięta, pełnomocnik burmistrza Sławkowa ds. ochrony środowiska.

O wsparcie ubiegać mogą się między innymi osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe.

Szczegółowe warunki ubiegania się o dotację opisane są w uchwale Rady Miejskiej w Sławkowie – KLIKNIJ. Weryfikacją prawidłowości złożonych wniosków zajmuje się powołana przez burmistrza Sławkowa komisja. Wzory wniosków do pobrania – KLIKNIJ. Dodatkowe informacje uzyskać można w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM Sławków, tel. 32 293 15 52 (po zgłoszeniu się centrali należy wybrać cyfrę "5").

 Program dotacji ma stopniowo doprowadzić do zmniejszenia problemów związanych z nieuregulowaną gospodarką ściekową na terenie Sławkowa.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop