Strażacki jubileusz

PSP Będzin

Strażacki jubileusz

Foto: PSP Będzin
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W piątek 20 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Będzinie odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka i jubileuszem trzydziestolecia utworzenia Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczął uroczysty apel. Wręczone zostały też odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe.

W obchodach wzięli udział między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Władze Sławkowa reprezentował zastępca burmistrza Janusz Mróz. Obecna była również delegacja OSP Sławków wraz z pocztem sztandarowym.

Samorząd Sławkowa intensywnie współpracuje z Państwową Strażą Pożarną i OSP Sławków od kilku lat nie tylko na płaszczyźnie zabezpieczenia przeciwpożarowego, ale także udzielania pomocy finansowej w zakupie nowoczesnego sprzętu do służby strażaków - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk – Tylko w zeszłym roku wsparliśmy finansowo zakup nowego samochodu ratowniczego dla PSP Będzin, który również uczestniczy w akcjach pożarniczych w Sławkowie. W tym roku udzielimy dodatkowej pomocy finansowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

W 2022 roku samorząd Sławkowa wesprze sławkowskich strażaków kwotą 40 tys. zł na potrzebny podczas akcji sprzęt, między innymi rozpieracz ramieniowy i hydrauliczny agregat. Reszta kwoty na warte prawie 80 tys. zł urządzenia pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co jest efektem starań oraz współpracy komendanta PSP w Będzinie i urzędu miasta Sławków.

Warto dodać, że obok wsparcia zakupu nowego sprzętu ratowniczego samorząd miasta Sławków sfinansuje w 2022 roku koszty zapewnienia gotowości ratowniczej OSP w Sławkowie w wysokości prawie 220 tysięcy złotych.

 

Meldunek służb na placu przed siedzibą PSP

Strażacy w szeregu w galowych mundurach na placu przed komendą PSP

Uczestnicy uroczystości pod namiotem z napisem Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

Wręczenie odznaczeń i stopni awansu

Powitanie z władzami samorządowymi

Strażacy w kombinezonach

Meldunek służbfoto: PSP Będzin

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop