Ekolekcja z jastrzębiem

Krzysztof Kozieł

Ekolekcja z jastrzębiem

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nietypową lekcję ekologii mieli w poniedziałek 15 lutego uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.

Dzieci odwiedził Bartosz Pogoda ze swoim podopiecznym – jastrzębiem Hadikiem. W nietypowej lekcji, prowadzonej przez przyrodnika Maksyma Piętę udział wzięło też Radio Katowice. Z nagrań redaktor Gabrieli Kaczyńskiej powstanie jeden z odcinków „Ekoranka”, którego będzie można posłuchać za kilka tygodni na antenie.

- Główną zaletą tego typu spotkań, a zorganizowaliśmy ich już kilka zarówno w szkole, jak i w przedszkolu jest to, że dzieci w atrakcyjnej formie mogą dowiedzieć się istotnych rzeczy o tym, jak należy dbać o zwierzęta, w tym szczególnie o ptaki – opowiada Maksym Pięta, pełnomocnik burmistrza ds. ochrony środowiska. – Chodzi na przykład o walkę z powszechnym i nierzadko zabójczym dla ptaków zwyczajem dokarmiania chlebem czy spleśniałymi pozostałościami ze stołu. Opowiadamy najmłodszym, czym i kiedy można dokarmiać ptaki, traktując to jako punkt wyjścia do rozmowy na temat opieki nad zwierzętami w ogóle – dodaje.

Bartosz Pogoda to opiekun i miłośnik ptaków drapieżnych, szczególnie sów. To właśnie dla nich stworzył w Sławkowie sowiarnię. Kolejne spotkanie z dziećmi poświęcone będzie tym właśnie ptakom.

 

Zdjęcie przedstawia wnętrze klasy. Ściany pomalowane na zółto, w tle okno i pomoce naukowe. Na pierwszym planie mężczyzna z jastrzębiem siedzącym na jego ręku. Obok znajduje się kobieta z mikrofonem Radia Katowice. Mikrofon skierowany jest na jastrzębia.

Zdjęcie przedstawia bliski kadr. Znajduje się na nim mężczyzna kadrowany od szyi w górę i jastrząb. Jastrząb spogląda na mężczyznę.

Zdjęcie przedstawia wnętrze klasy. Na podłodze siedzą dzieci. Przed nimi stoi kobieta z mikrofonem, nagrywająca wypowiedzi dzieci.

Zdjęcie wykonane wewnątrz klasy. Na pierwszym planie stoi dwoje ludzi - kobieta z mikrofonem i mężczyzna. Mężczyzna w dłoni trzyma otwarty słoik i opowiada coś osobom znajdującym się poza kadrem.

Zdjęcie przedstawia wnętrze klasy. W ławkach siedzą dzieci. Przy pierwszej ławce stoi kobieta z mikrofonem, nagrywająca wypowiedź jednego z dzieci.Foto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop