Fundacja Most the Most ogłosiła wyniki konkursu

Rafał Adamczyk

Fundacja Most the Most ogłosiła wyniki konkursu

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W piątek 4 listopada fundacja Most the Most z Warszawy ogłosiła wyniki konkursu na dofinansowanie zabytków.

Sławkowska Austeria, zgłoszona przez mieszkańców miasta jako jeden z 59 obiektów z województwa śląskiego przeszła ocenę formalną, której podstawą były dokumenty przygotowane przez urząd miasta. Znalazła się tym samym w gronie 19 zabytków, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. Niestety komisja konkursowa, powołana przez Fundację Most the Most, wybrała ostatecznie jeden zabytek z terenu naszego województwa i dofinansowanie w kwocie miliona złotych otrzyma zespół dawnego szybu „Franciszek” z Rudy Śląskiej.

- Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, zaangażowanym w zgłoszenie naszej Austerii w konkursie, w tym Towarzystwu Miłośników Sławkowa – mówi burmistrz miasta Rafał Adamczyk. – Naszym absolutnym priorytetem jest utrzymanie funkcji gastronomicznej karczmy, której oczekują od nas mieszkańcy i turyści. Dlatego do końca listopada złożymy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o 1,8 mln zł dotacji na remont obiektu. Prace remontowe nie będą kolidować z planowaną do uruchomienia w lokalu działalnością restauracyjną.

Tymczasem z zainteresowaniem spotkało się kolejne postępowanie na najem lokalu na cele gastronomiczne. Procedura trwa, jest więc szansa, że już niebawem Austeria będzie miała swojego najemcę. 


Budynek Austerii od frontu na tle błękitnego niebafoto: Rafał Adamczyk

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop