Preferencyjny zakup węgla – ważne informacje

pixabay.com

Preferencyjny zakup węgla – ważne informacje

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Weszły w życie przepisy umożliwiające preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych w gminach nieposiadających spółek komunalnych.

W związku z tym informujemy, iż miasto Sławków przystąpi do procesu sprzedaży węgla.

Zanim węgiel trafi do Sławkowa prosimy o cierpliwość. Zgodnie z procedurami określonymi przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, po rejestracji miasta w rządowym serwisie cieplo.gov.pl urząd miasta musi czekać na kontakt telefoniczny lub e-mailowy od spółki węglowej. Po tym etapie nastąpi podpisanie stosownej umowy pomiędzy gminą i spółką. Po zakończeniu wszystkich czynności przygotowawczych mieszkańcy zainteresowani nabyciem węgla na preferencyjnych zasadach będą mogli składać stosowne wnioski.

O sposobie i terminie składania wniosków poinformujemy w najbliższych dniach.

Zgodnie z rządowymi przepisami, uprawnieni do nabycia węgla na preferencyjnych zasadach będą wnioskodawcy, którzy spełniają warunki do przyznania dodatku węglowego i jednocześnie nie nabyli węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę. 

Urząd miasta będzie kontaktował się telefonicznie z osobami, które zgłosiły dotychczas w urzędzie zapotrzebowanie na kupno węgla. Uprawnione do zakupu będą także osoby spoza tej listy, które spełniają warunki skorzystania z preferencyjnych zasad kupna węgla.

Konieczne do podjęcia kroki przed umożliwieniem kupna opału przez mieszkańców przedstawione są na poniższej grafice.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop