III Forum Kolejowe

Daria Hofler-Rak

III Forum Kolejowe

Foto: Daria Hofler-Rak
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

We wtorek 10 września w Krakowie odbyło się najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone logistyce szerokotorowej. To już trzecia edycja Kolejowego Forum Gospodarczego, którego organizatorem i gospodarzem była spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Infrastruktury i Polskie Koleje Państwowe SA. Głównym tematem tegorocznego spotkania był rozwój transportu szerokotorowego, a w szczególności rozwój przewozów towarowych, który otworzy nasz kraj na rynek azjatycki.

Spółka PKP LHS sp. z o.o. jako zarządca linii szerokotorowej w Polsce stwarza przedsiębiorcom nowe możliwości wymiany handlowej. Transport linią szerokotorową jest coraz bardziej konkurencyjny na skutek stałego rozwoju dodatkowych usług spedycyjnych i transportowych oraz modernizacji infrastruktury oraz systemu sterowania i taboru.

Podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentowane zostały doświadczenia firm z branży przemysłowej i logistycznej, dla których linia szerokotorowa jest kluczowym elementem łańcucha dostaw przesądzającym o ich konkurencyjności. Głównym adresatem forum były firmy zainteresowane transportem kolejowym szerokim torem, a w szczególności rozwojem przewozów towarowych na trasie Europa – Azja. W forum udział wzięli przewoźnicy, spedytorzy i gestorzy ładunków z Chin, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i Polski.

Na zaproszenie prezesa PKP LHS w forum uczestniczył również burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 Jedno z przemówień podczas kolejowego kongresu gospodarczego

Kilkuosobowa debata na temat wyzwań związanych z perspektywami rozwoju rynku kolejowego

Widok na publiczność uczestniczącą w kongresie

Widok na publiczność - goście z krajów azjatyckich przysłuchujący się debacie

Widok na publiczność, wśród osób przedstawionych na zdjęciu burmistrz Sławkowa Rafał Adamczykfoto: Daria Hofler-Rak, Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop