Spływ kajakowy Białą Przemszą

UM Sławków

Spływ kajakowy Białą Przemszą

Foto: UM Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W sobotę 14 września na III Zagłębiowskim Spływie Kajakowym miłośnicy kajakarstwa zmierzyli się z jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rzek, Białą Przemszą.

Podczas sobotniego spływu kajakowego uczestnicy mieli do pokonania około dwudziestu kilometrów. Trasa spływu zaczynała się w Sławkowie przy Miejskim Ośrodku Kultury, natomiast meta znajdowała się w dzielnicy Sosnowca - Maczkach.

Biała Przemsza jest rzeką wymagającą od kajakarzy sporych umiejętności, o czym mogli przekonać się uczestnicy spływu. Wije się malowniczo wśród rozległych kompleksów leśnych. Jest tu wszystko, co miłośnicy kajakarstwa lubią najbardziej - małe wodospady, sporo drzew, gałęzie zwisające nad samą taflą wody oraz połamane pnie drzew, które trzeba omijać tak, aby nie wypaść z kajaka. Na mecie spływu na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.

Spływ został zorganizowany z inicjatywy burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka oraz prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego przy współpracy z ogólnopolską fundacją TOŁHAJ-GDK. Realizacja tego typu imprez ma na celu promocję atrakcyjnego turystycznie szlaku kajakowego Białej Przemszy oraz rekreacyjnych spływów kajakowych.


autor: Rafał Adamczyk

foto: UM Sławków

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop