Woda w Sławkowie jest bezpieczna i zdatna do spożycia

{[description]}

Woda w Sławkowie jest bezpieczna i zdatna do spożycia

Komunikat na temat jakości wody w Sławkowie, wydany w związku z informacjami rozpowszechnianymi przez jednego z kandydatów w wyborach samorządowych.

W związku z informacjami rozpowszechnianymi przez jednego z kandydatów w wyborach samorządowych, wskazującymi na rzekomo złą jakość wody pitnej pochodzącej z sieci miejskiej, informujemy, że woda pochodząca z miejskiej sieci spełnia wszystkie kryteria jakościowe, co potwierdza zarówno sanepid, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach jak i wojewoda śląski. Jej stan jest na bieżąco, kompleksowo monitorowany. O działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wody informowaliśmy między innymi 14 września 2018 roku, o czym można przeczytać TUTAJ.

Rozpowszechnianie informacji o szkodliwości jej spożywania jest działaniem nieodpowiedzialnym, wprowadzającym mieszkańców miasta w błąd.

W zakresie kwestii filtrowania wody domowymi urządzeniami, warto zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem sanepidu odnośnie nieuczciwych praktyk przedstawicieli handlowych sprzedających filtry oraz samej przydatności takich filtrów w gospodarstwach domowych – KLIKNIJ.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop