bezchmurnie

9.12 °C, bezchmurnie

Jiří Kučera

{[description]}

Jiří Kučera

Radny Miasta Slavkova u Brna. Urodził się w 1931 roku. Data przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sławkowa - 21.10.2004 r.

Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w zakładach w Hradec Kralove. Studia wyższe ukończył w 1958 roku, otrzymując tytuł inżyniera i od tego czasu aż do przejścia na emeryturę w 1991 roku pracował w Zakładach Przemysłowych w Brnie, które produkowały grzejniki elektryczne, a następnie w Zakładach Energetycznych.
Będąc na emeryturze zapragnął – jak sam powiedział – działać na rzecz środowiska, starał się być przydatnym dla miasta i społeczeństwa. Zapoznawał się z problematyką samorządności i zdobywał niezbędną wiedzę. Został wybrany do Rady Miejskiej Slavkova u Brna.
- Praca na rzecz miasta, przyjaźń, wzajemne zaufanie współobywateli są siłą napędową w życiu społeczności. Wzajemne poznanie, dzielenie się swoimi problemami i radościami przynosi szereg przemyśleń, które powinny być realizowane tak w rozwoju miasta, jak i w życiu prywatnym. Przyjaźń między ludźmi i narodami – biorąc jako przykład współpracę z polskim Sławkowem – jest najcenniejszą dewizą, powinniśmy więc dążyć do jej utrwalenia i wzbogacenia – powiedział Jiří Kučera.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-