Kolejne atrakcje turystyczne na tablicach

{[description]}

Kolejne atrakcje turystyczne na tablicach

Ratusz, Austeria i zamek biskupów krakowskich – tabliczki z opisem każdej z tych atrakcji turystycznych pojawiły się właśnie w Sławkowie.

Okres wakacyjny to tradycyjnie czas zwiększonego ruchu turystycznego w Sławkowie. – To właśnie z myślą o coraz większej liczbie odwiedzających miasto turystów oraz o zainteresowanych historią Sławkowa mieszkańcach postanowiliśmy wprowadzić nowe elementy promocyjno-informacyjne w postaci tablic z opisami, aktualnymi i historycznymi zdjęciami czy rycinami przedstawiającymi Ratusz, Austerię i pozostałości zamku biskupów krakowskich – wyjaśnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Nowe tablice, podobnie jak te znajdujące się między innymi w Parku Doliny Białej Przemszy czy na kładkach spacerowych, pomóc mają osobom chcącym poszerzyć swoją wiedzę o historii i walorach przyrodniczych miasta.

Rozwój infrastruktury służącej rekreacji i spędzaniu wolnego czasu, jaki następuje od kilku już lat w mieście, służy nie tylko mieszkańcom, ale także coraz liczniej odwiedzającym Sławków turystom. Sprzyja również wspieraniu lokalnych przedsiębiorców i branży gastronomicznej.

W ostatnim czasie na Małym Rynku pojawiła się także tabliczka poświęcona akcji polszczenia nazw ulic w Sławkowie, jaka miała miejsce w 1915 roku.

Kolejne tabliczki pojawiają się w mieście od kilku już lat. W ubiegłym roku na rynku stanęła zupełnie nowa tablica z mapą miasta i krótkim opisem. Powstała ona w ramach utworzenia w Sławkowie nowego szlaku turystycznego i zastąpiła starą, wysłużoną i mocno nadwyrężoną zębem czasu tablicę.

Na spacer po Sławkowie można wybrać się samodzielnie lub korzystając z usługi przewodnika z Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej. Informacje o pracy CEEiK wraz z godzinami otwarcia centrum dostępne są TUTAJ.

 Tablica informacyjna

Tablica informacyjna

Tablica informacyjna

Tablica informacyjna

Tablica informacyjna

 Tablica informacyjna

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop