całkowite zachmurzenie

-8.04 °C, całkowite zachmurzenie

Kolejne odpady na terenach PKP

Maksym Pięta

Kolejne odpady na terenach PKP

Foto: Maksym Pięta
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Około pięćdziesięciu metrów sześciennych podrzuconych odpadów odkryli na zamkniętych terenach kolejowych w Sławkowie pracownicy urzędu miasta wspólnie z funkcjonariuszami policji. Śmieci leżą na terenie dwóch działek przy Okradzionowskiej.

Odkrycia dokonano 9 grudnia. Właścicielem terenu jest PKP SA. – Do takiej sytuacji nie doszłoby, gdyby kolej w sposób poważny podchodziła do zabezpieczania swoich terenów i skutecznie je monitorowała. Wielokrotnie o to apelowaliśmy do PKP, ostatni raz we wrześniu. To kompletny brak odpowiedzialności, którego skutki są opłakane  – mówi Maksym Pięta, pełnomocnik burmistrza Sławkowa do spraw ochrony środowiska.

Na miejscu nie odkryto żadnych śladów mogących wskazywać na pochodzenie odpadów. Urząd miasta wystąpił do regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Katowicach z wnioskiem o wydanie decyzji nakazującej właścicielowi trenu – PKP SA usunięcie podrzuconych śmieci. Postępowanie w sprawie prowadzą również funkcjonariusze policji.

Warto dodać, że z podobnym problemem zmagają się również pracownicy Nadleśnictwa Chrzanów. Tego samego dnia nieznani sprawcy porzucili duże ilości wielkogabarytowych odpadów w okolicach Błędowa.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-