Komunikat: organizacja roku szkolnego

Pixabay.com

Komunikat: organizacja roku szkolnego

Foto: Pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W związku z aktualnie obowiązującymi wytycznymi ministerialnymi oraz zaleceniami służb sanitarnych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola powrócą 1 września do swoich klas i grup. Zajęcia odbywać będą się w formie stacjonarnej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Informacje dotyczące organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 1 września zostaną opublikowane na stronie internetowej każdej z placówek.

W szkołach i przedszkolu opracowane zostały procedury postępowania i prowadzenia procesu edukacji zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i sanepidu.

Obowiązujące wytyczne będą przez dyrekcje opublikowane na stronach internetowych poszczególnych placówek, a także przekazane uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Urząd miasta oraz dyrekcje szkół i przedszkola są w stałym kontakcie z Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej i będą na bieżąco reagować na ewentualną zmianę sytuacji epidemiologicznej. Ewentualne modyfikacje sposobu realizacji zadań przez placówki oświatowe, wynikające ze zmiany wytycznych, wymagać będą każdorazowo zaopiniowania przez sanepid.

Szkoły i przedszkole wyposażone zostały w niezbędne środki higieny zapewniające bezpieczeństwo epidemiologiczne. Ich stan będzie na bieżąco uzupełniany.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop