Wsparcie dla szkół od Gaz Systemu

pixabay.com

Wsparcie dla szkół od Gaz Systemu

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Gmina Sławków w ramach programu "GAZ SYSTEM dla Edukacji" otrzyma od firmy GAZ-SYSTEM wsparcie finansowe w wysokości 19 000,00 zł.

Każda z naszych szkół otrzyma wsparcie w wysokości 9 500,00 zł.

W ramach wsparcia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie doposaży salę gimnastyczną w sprzęt sportowy do gry w koszykówkę, natomiast Zespół Szkół im. Jana Pawła II wykorzysta wspomniane wsparcie na doposażenie pracowni chemiczno-fizyczno-przyrodniczej w pomoce naukowe umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych w sposób atrakcyjny, kreatywny jak również możliwość zajęć w terenie.


GAZ-SYSTEM sfinansuje wyposażenie pracowni szkolnych

31 sierpnia 2023 r. odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom gmin i szkół czeków w wysokości 19 tys. złotych w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Łącznie spółka przekazała w ramach IV edycji programu 551 tys. złotych.

W uroczystości wzięła udział Minister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, która objęła patronatem ten program.
- Zdajemy sobie sprawę z wyzwań i możliwości wynikających z realizowanych przez nas inwestycji infrastrukturalnych. Konieczne jest partnerstwo i silna współpraca z lokalnymi społecznościami. GAZ-SYSTEM dla Edukacji jest godnym do naśladowania przykładem współdziałania spółek Skarbu Państwa z otoczeniem społecznym, w którym funkcjonują. W tym roku z inicjatywy skorzysta około 70 szkół, które zostaną doposażone w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy. A już w najbliższy poniedziałek, spółki energetyczne inwestujące na Pomorzu oficjalnie zadeklarują wsparcie w kształceniu przyszłych energetyków poprzez sfinansowanie powiatowego centrum energetyki i współpracę merytoryczną z dużą szkołą kształcącą kadry w zawodach gwarantujących dobrze płatna i stabilne zatrudnienie w regionie na długie lata – powiedziała Minister Anna Łukaszewska-
Trzeciakowska.

Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. GAZ-SYSTEM aktywnie angażuje się w działania społeczne w gminach, w których eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje strategiczne zapewniające bezpieczeństwo energetycznego Polski. - Wspieranie edukacji to bardzo ważny obszar naszej działalności dobroczynnej i sponsoringowej. To już
czwarta edycja programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Mam nadzieję, że pomoce dydaktyczne dla pracowni szkolnych pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć zagadnienia z fizyki i chemii, a sprzęt sportowy zainspiruje najmłodszych do prowadzenia zdrowego stylu życia i umożliwi czerpanie radości z aktywności fizycznej – powiedział Marcin Chludziński, Prezes GAZ-SYSTEM. Tegoroczna edycja programu, obejmuje szkoły w 29 gminach, w których GAZ-SYSTEM prowadzi działalność: Kozienice, Głowaczów, Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Bielice, Gryfino, Odolanów, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Celestynów, Karczew, Stanisławów, Wiązowna, Końskowola, Sadkowice, Grudziądz, Lubicz, Płużnica, Raciążek, Lubanie, Kwidzyn, Rybnik, Sławków, Chełmek, Jaworzno, Lubraniec oraz Świnoujście. W poprzednich latach na trzy edycje programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” spółka przeznaczyła łącznie 1 770 000 złotych.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop