Komunikat w sprawie dodatku węglowego

pixabay.com

Komunikat w sprawie dodatku węglowego

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Mieszkańcy zainteresowani otrzymaniem tzw. dodatku węglowego powinni zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie.

Wniosek o przyznanie dodatku można złożyć:

  • osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławkowie, ul. Kościelna 11

lub

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwu domowemu, w przypadku którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Zgodnie z przepisami dodatek przysługuje osobom, które nie skorzystały ze wcześniejszego mechanizmu wsparcia, jakim była możliwość zakupu węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę.

Uwaga! Warunkiem uzyskania dodatku węglowego jest posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Wzór wniosku o przyznanie dodatku węglowego – KLIKNIJ.

Klauzula informacyjna - KLIKNIJ

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop